Salı19032019

SON Güncelleme05:00:40 PM GMT

Bu Yasa Türkiye’yi Felakete Sürükler

  • PDF
bu-yasa-turkiyeyi-felakete-surukler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a, “Savaşların yiyemediği bu aziz milleti Saray’a tünemiş bir bedbaht yiyip tüketmektedir. Türk milleti iflah olmaz bir despotla, yasa ve anayasa tanımaz bir şahsiyetle yüz yüze kalmıştır. İstenen sistem diktatörlüktür. Türkiye’yi korku parantezine aldın, vatandaşımızı korkuttun. Ama senin de korkacağın, titreyeceğin günler yakındır” diyerek tepki gösterdi.

Bahçeli, İç Güvenlik Paketi ile ilgili gazetecilerin sorusuna da, “Eğer bu yasa bu şekliyle sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın özlemleri istikametinde çıkarsa, Erdoğan ile birlikte Türkiye bir felakete sürüklenir. Önce polis devleti olmaya sonra da yok olmaya mahkûm edilir” yanıtını verdi. Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, özetle şunları söyledi: “Erdoğan kendisini Türkiye’nin üstünde görmektedir. Cumhurbaşkanlığına demokrasi sayesinde gelmiştir. Fakat demokrasiye en büyük nankörlüğü yapmıştır. Cumhurbaşkanı sıfatıyla meydanlara inmiş, günlük politikaya girmiş, AKP’ye oy istemiştir. 11 Cumhurbaşkanı’nın hiçbiri bu kadar pervasız, kontrolsüz, devlet adabını hiçe sayan, üstlendiği yetkiyi kötüye kullanan bir seviyeye düşmemiştir. Erdoğan’ın Kırşehir’de AKP’nin hesabına oy istemesi eşine benzerine az rastlanacak siyasi bir kırılmadır. Diktatörlüğe kaymak için taşıdığı makamın imkanlarını edep ve hayaya sığmayacak ölçüde ucuzlatmıştır. Erdoğan devletin başı mıdır, yoksa AKP’nin fiili eşbaşkanı mıdır? Kuzey Kore’ye bakınız görünüş haricinde Erdoğan’ın tıpkısının aynısını göreceksiniz. Körfez ülkelerine, Sudan’a ve bazı Afrika ülkelerine bakınız, Erdoğan benzerlerini mutlaka bulacaksınız.

İSTENEN SİSTEM DİKTATÖRLÜK
ABD’yi örnek gösteren Erdoğan yalancıların piri olmaya tam olarak karar vermiştir. Dünya üzerinde, ABD dışında, başkanlık sistemiyle düzlüğe çıkan ülke sayısı yok denecek kadar azdır. Erdoğan bütün erkleri elinde toplamak istemektedir. İstenen bu sistem diktatörlüktür.”

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile