Salı19032019

SON Güncelleme05:00:40 PM GMT

MHP, Genç İşsizliğe Vurgu Yapacak

  • PDF
mhp-genc-issizlige-vurgu-yapacak

MHP, seçim kampanyasında “işsizlik” konusunu öne çıkaracak. Türkiye’de her dört gençten birinin işsiz olduğuna işaret edilecek olan beyannamede, bölünme tehlikesi de vurgulanacak

Mhp Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, partisinin seçim hazırlıklarıyla ilgili HABERTÜRK’ün sorularını yanıtladı. Seçim beyannamesi ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını kaydeden Büyükataman, “Genel başkan üzerinde son rötuşları yapıyor. Önemli hazırlıklardan biri yerine getirilmiş vaziyette. YSK, henüz seçim takvimini açıklamadı. Sadece kamu görevlilerinden aday olacakların 10 Şubat itibarıyla ayrılması gerektiği açıklandı. YSK’nın bir an önce seçim takvimini açıklaması gerekiyor ki partiler de takvim doğrultusunda hazırlıklarını yapsınlar. Bunun için YSK’nın genelgesini bekliyoruz” dedi. 

SAFFET SANCAKLININ SÖZLERİ

MHP’nin, şubat sonunda kongrelerini tamamlayacağını belirten Büyükataman, “Büyük kongrenin seçim öncesimi seçim sonrası mı yapılacağı henüz belli değil. Her iki ihtimali de dikkate alarak hazırlık yapıyoruz” dedi. Büyükataman, Saffet Sancaklı’nın MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye atfen kullandığı, “Ya MHP 7 Haziran’da iktidar ortağı olacaktır, ya da bu ülkede savaş çıkar” sözlerini de şöyle değerlendirdi: AKP demokratik yolla gitmezse ülkede kardeş kavgası çıkacak. Ya bunlar milli irade tarafından sandıkta tasfiye edilecek ya da Türkiye bölünecek. Bir çatışma ortaya çıkacak. Biz bunu istemiyoruz.

Büyükataman, MHP’den milletvekili adayı olmak isteyen çok sayıda bürokratın bulunduğunu belirterek, “Takvim açıklandıktan sonra sayılar netleşecektir” diye konuştu. 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile