C.tesi15122018

SON Güncelleme05:00:40 PM GMT

Tarhan: Korkakça Karnınızdan Konuşmayın

  • PDF
tarhan-korkakca-karnınızdan-konusmayin

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT iddiasını eleştiren Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, ''Korkakça karınlarından konuşup 'MİT'ti, şuydu, buydu' deyip akılları sıra ortalık bulandırıyorlar. Cesareti olan kapı arasından konuşmaz, çıkar ne biliyorsa anlatır" dedi.

Anadolu Partisi Kurucular Kurulu Kongresi, Sheraton Otel'de yapıldı. Kongrede, Kurucular Kurulu üyelerince genel başkan adayı olarak önerilen Tarhan, 44 üyenin tamamının oylarını alarak, Anadolu Partisi Genel Başkanı seçildi. Tarhan, seçimin ardından yaptığı konuşmada, çok heyecanlı olduğunu ve Anadolu'nun kendisine heyecan verdiğini dile getirerek, zorlu bir tarihsel sürecin içinde bulunulduğunu söyledi. "Verilen kutlu mücadelelerin ardından tutunduğumuz son vatanımız Anadolu toprakları, son dönemde bu şefkatli topraklar yaşadığımız zaman diliminde vicdansızlıklara, sömürülere, kutuplaşmaya zemin oldu" ifadesini kullanan Tarhan, yönetenler tarafından hukuksuz uygulamalar gerçekleştirildiğini savundu.


YEŞİL'E KARŞI SAVAŞ İLAN ETTİLER

Tarhan, "Ağaç kesip beton diktiler. Yeşile karşı savaş ilan ettiler. Çalmayanı cezalandırıp, çok çalanı ödüllendirdiler. Yalnızca biat edene ifade özgürlüğü bahşettiler. Bu toprakların eşsiz devrimlerini, aydınlanmasını düşman gösteren bir sistem yarattılar. Türkiye Cumhuriyetini yönetir görünüp aslında sultanlığa göz kırptılar. Onlar gösterişli saraylarını donatırlarken, yerin yedi kat altında canlar, can verdiler" diye konuştu.


CHP'YE MİT ELEŞTİRİSİ

Siyasetin artık sorunları çözmediğini savunan Tarhan, "Birileri sorumluluğu, kendi sorumluluğunu atmak için 'paralele' yüklüyorsa, birileri de şezlonglara, istihbarat servislerine filan yüklüyor, kirli komplo teorilerine sarılıyor. Korkakça karınlarından konuşup 'MİT'ti, şuydu, buydu' deyip akılları sıra ortalık bulandırıyorlar. Cesareti olan kapı arasından konuşmaz, çıkar ne biliyorsa anlatır, bunu yapar" dedi. Sonuna kadar cumhuriyetçi olduklarını vurgulayan Tarhan, "Ülkemizin geleceği için mücadele etmek istiyoruz. Biz bunu söyledikten sonra dileyen 'özgürlükçü' desin bize, dileyen 'yurtsever' desin, dileyen 'ulusalcı' desin, dileyen 'vatansever' desin. Yeter ki kimse 'vatan haini' ya da 'hırsız' demesin" ifadesini kullandı.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile