Fri19042019

SON Güncelleme03:00:40 AM GMT

Göstermelik Kamuoyu Araştırması Fiyaskosu

  • PDF
kamuoyu

Kerimoğlu'na büyük tepki

Bakırköy Belediyesi tarafından düzenlenen 'kamuoyu araştırması”nda tam bir fiyasko yaşandı. 186 bin seçmenli Bakırköy'de sadece 3 bin 458 oy kullanıldı. Bu oyların yaklaşık 2 bininin ise ilçe dışından gelen vatandaşlar tarafından kullanıldığı belirtildi. Bakırköy Belediyesi tarafında günlerce mesaj ve haberlerle duyuru yapmasına karşın katılımın az olmasının sebebinin ise Başkan Bülent Kerimoğlu'na tepki olarak lanse edildi. Kerimoğlu'nun izlediği yanlış politikalar ve seçim döneminde verilen sözlerin yerine getirilmemesi, yaşanan fiyaskonun sebeplerinden biri olarak gösteriliyor. Binlerce Ataköylünün tepki gösterdiği projelere ruhsat veren Bakırköy Belediyesi'nin göstermelik kamuoyu araştırmasına vatandaşlar katılım sağlamayarak Belediyeyi protesto etti.

Bakırköy Belediyesi'nin sürekli olumsuz haberlerle gündeme gelmesi, Bakırköy'ün adının kötü anılmasına neden oluyor.

CHP Genel Merkezi ve İstanbul İl Başkanlığı Uyuyor mu?

Bakırköy Belediyesi'ne tepkiler çığ gibi büyürken, CHP Genel Merkezi ve İstanbul İl Başkanlığı'nın sessiz kalması tepkiye neden oldu. Aylardır Bakırköy Belediyesine yapılan protestoların havada kalması Bakırköylüleri çileden çıkarttı ve CHP Genel Merkezinin duyarsız kalmasına tepki gösteren vatandaşlar : ' CHP Genel Merkezi ve İstanbul İl Başkanlığı Uyuyor mu? ' diyerek isyan ettiler.

Ataköy sahiline Dati Holding tarafından yapılması planlanan mega yat limanı projesinin geleceğine ilişkin Bakırköy Belediyesi tarafından düzenlenen 'kamuoyu araştırması'ndan projeye onay çıktı. Saat 09:00'da başlayan ve 17.00'de sona eren oylamada 3 bin 458 oy kullanıldı. Noter huzurunda sayılan oylamada, sandıktan projeye onay çıktı. bin 988 kişinin 'Evet' oyu kullandığı kamuoyu araştırmasında, bin 451 kişi projeye karşı yönde oy kullandı. 19 oy da, geçersiz sayıldı.

"DIŞARIDAN GELDİLER"

Oylama sırasında bazı vatandaşlar, ikametgah şartı aranmayan oylama için Bakırköy dışında yaşayan vatandaşların otobüslerle getirilerek oy kullandırıldığı iddiasında bulunarak sonuçlara tepki gösterdi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile