Fri19042019

SON Güncelleme03:00:40 AM GMT

İŞGAL DEVAM EDİYOR

  • PDF
isgal devam ediyor capacity salahattin ozgul

Uzman İnşaat'ın Bakırköy Belediyesi'ne ait binayı işgaliyle ilgili İçişleri Bakanı tarafından verilen 04.01.2016 tarih ve 1 sayılı karar 24.03.2016 tarihinde Bakırköy Kaymakamlığı tarafından Bakırköy Belediye Başkanlığı’na gönderildi.

Bu kararın 3. maddesine göre “Yüce Tarla Caddesi’nin Fişekhane Caddesi ile birleştiği yerde bulunan ve Uzman Ticaret İnşaat A.Ş. tarafından kullanılan Belediye’ye ait bahçeli binanın 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’na aykırı bir şekilde ihale yapılmaksızın ilgili şahıslara ecrimisil karşılığında kullandırıldığı” denilmektedir.

Gönderilen kararın sonunda ise dönemin Belediye Başkanı, Başkan Yardımcısı Turgay Akbal ve ilgili müdürler hakkında soruşturma izni verilmesine karar veriliyor.

Konu daha önce defalarca gündeme gelmiş, gazetemiz Bakırköy Ekspres ve yine Bakırköy'ün etkili yayınlarından Ataköy gazetesinde manşetten yer almıştı.

Uzman Tic. A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Capacity AVM’nin % 51 hissesini kontrolünde bulunduran Salahattin Özgül'ün 03.2004 tarihinden bu yana binayı işgal ettiği ve belediyeye aylık 10 bin TL işgaliye ödediği biliniyor.İşgaliye ödenen bu yer kiraya verilseydi Belediye’nin kasasına gayrimenkul uzmanlarının ifadesine göre her ay en az 35 bin TL girecekti. Gelen ihbarlar üzerine işgal edilen yer ile ilgili Bakırköy Belediyesi’ne 4982 sayılı Bilgi Edinme Yasası çerçevesinde yazdığımız yazıya Bakırköy Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü’nden gelen cevap yazısından daha sonra Belediye işgaliye ücretini aylık 12 bin TL’ye yükseltildiği görülüyor.

Fotoğrafını gördüğünüz bu bina bahçe içinde ve Bakırköy’ün en işlek caddesinin üzerinde Yüce Tarla Caddesi ile Fişekhane Caddesi’nin kesiştiği yerde, Capacity kapalı otoparkının girişinin tam karşısında. Bakırköy Belediyesi’ne ait bu yerde Uzman Ticaret A.Ş’nin işgali devam ediyor.

Bakırköy Belediyesi’ni göz göre göre milyonlarca lira zarara uğratanlar hakkında yargı gerekli kararı verecek. Ancak Bakırköy Belediyesi vakit geçirmeden işgalcileri bu binadan çıkarmak zorunda. Bu yer ile ilgili iki seçenek var. Birinci seçenek Bakırköy Belediyesi burasını ihaleye çıkartır gerçek değerinden kiraya vererek Belediye’nin daha fazla zarar etmemesini sağlar. İkinci seçenek ise bu binayı Belediye Bakırköylüler’in yararlanacağı hizmet binası olarak kullanır. Sürecin nasıl geliştiğinin takipçisi olarak kamuoyunu gelişmelerden haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile