Fri19042019

SON Güncelleme03:00:40 AM GMT

MODA - MAGAZİN

Geleceğin Sanatçıları Bakırköy'de Yetişiyor

  • PDF

bakırköy

Bakırköy Belediyesi-Bakırköylü Sanatçılar Derneği(BASAD)işbirliğiyle ikincisi düzenlenen ücretsiz ''Yaz-Sanat Okulu''nda dersler müzede yapılıyor.

Bakırköy Belediyesi Sanat Evi ve Kent Müzesi'nin Atatürk ve İlhan Gülek Etnografya Galerileri öğrencilere kapılarını açtı. Yeşilköy Sahilde bulunan Bakırköy Belediyesi Sanat Evi ve Kent Müzesi, 27 Temmuz-5 Ağustos 2016 tarihleri arasında yaratıcı drama ve resim dersi alan yaklaşık 200 çocuğa ev sahipliği yapıyor.

Öğretmenliklerini tiyatrocu Erdoğan Ünlü ve ressam Alan Mahmuzlu'nun yaptığı öğrenciler; örneklerine yurt dışında çokça rastlanan bir etkinlik olan hem resim yapıyorlar hem de tiyatro oynayacaklar.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu,''Bakırköy'ü sanatın başkenti yapacağız. İddiamız perçinlemek için, özellikle çocuk ve gençlere sanat eğitimi veriyoruz. Bu eğitim çağdaş dünyada nasılsa Bakırköy'de de öyle olacak. Çocuklarımızı müzelerle buluşturmaya ve yeni müzeler açmaya devam edeceğiz.'' dedi.

Altın Çocuk 80 Yaşında

  • PDF

göksel

Türk Sinemasının ‘’Altın Çocuk’’ lakaplı ünlü sanatçısı Göksel Arsoy’un 80. Yaşı Bakırköy’de kutlandı.

Bakırköy Belediyesi ve Bakırköylü Sanatçılar Derneği(BASAD) işbirliğiyle Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen gecede, Müşfik Kenter Salonu; Göksel Arsoy sevenleriyle doldu.

Gecede söz alan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, ‘‘Türk Sinemasının kilometre taşlarından olan Göksel Arsoy’un 80. Yaşını kutladığımız için çok mutluyum ve buradan söylemek istiyorum ki Belediye Meclisinde, Bakırköy’ün her sokağına sanatçılarımızın isimlerini vermeyi görüşeceğiz ve Reyhan sokağın adını da Göksel Arsoy sokağı olarak değiştirmeyi istiyoruz.’’ dedi.

GÖKSEL ARSOY: “BEN 40 YAŞINDAYIM”

Ünlü sanatçı Göksel Arsoy da yaptığı konuşmada,” Ben aslında bugün 40. Yaş günümü kutluyorum. Nüfus cüzdanında yaş 80 yazabilir ama ben kendimi 40 yaşında hissediyorum” sözleri salondan büyük alkış topladı. Gülsen Tuncer’in sunduğu, Göksel Arsoy’un oğlu Gökhan Sağıroğlu ve kızı Aşkım Sağıroğlu’nun sahnede konuşma yaparak babalarının doğum gününü kutladıkları gecede; BASAD TSM Korosu da salonu dolduran misafirlere mini konser verdi.  

AVFEST Dergisi Rekora Koşuyor

  • PDF
avfest dergisi rekora koşuyor
Geçtiğimiz Ocak ayında Yaban TV Sunucusu Tuna Güzelyurt imtiyazıyla ve Abdullah Koçoğlu'nun genel yayın yönetmenliğinde yayın hayatına başlayan avcılık ve doğa dergisi AVFEST, kısa sürede rekor sayıda üyelik başvurusu alarak alanında bir ilke imza attı. 
 
Türkiye'de avcılık ve doğa sporlarına yeni bir bakış açısı getirmek istediklerini belirten Genel Yayın Yönetmeni Abdullah Koçoğlu: " Biz AVFEST ile bir fark yaratmak istedik. Sadece av ve atıcılık üzerine değil; doğada yaşam, doğa sporları, seyahat hatta mizah içeren bir yayın ile okuyucunun karşısına çıktık. Yalnız av camiasından değil, her kesimden aldığımız olumlu tepkiler doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Okuyucu kitlemizle içiçe olmaya ve beklentileri doğru okumaya özen gösteriyoruz. Yeni sayılarımız, yeni sürprizler demektir, abonelerimiz bu akışı çok net görecek. Abonelik başvurularına en kısa sürede dönüş yaparak talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Beklentimizin de üzerinde ilgi gösteren okuyucularımıza, ekibimiz adına teşekkür ediyorum" dedi. 
 
Sadece içeriğiyle değil şık tasarımı ve baskısıyla da dikkat çeken AVFEST Dergisi'nin dağıtımı; havayolu şirketleri,av kulüpleri, av  bayileri, doğa konaklama alanları/restoranları ve doğa spor tesisleri, akut, turizm seyahat acenteleri, off-road kulüpleri, bakanlıklar ve belediyeler, pet firmaları, popüler şehir restoranları / cafeler ve sayısı her gün artan bireysel abonelere, özel bir kargo şirketi aracılığıyla raporlu halde gerçekleştiriliyor. Sosyal medya hesapları da büyük ilgi gören AVFEST Dergisi'nin özellikle Twitter hesabı, aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu 250 bini aşkın twitter kullanıcısı tarafından takip ediliyor. 

AVFEST Dergisi 15 Ocak'ta Yayında!

  • PDF

avfest 2

Doğa, doğada yaşam, av, atıcılık ve festival konularını kapsayan Avfest Dergisi, 15 Ocak’ta yayın hayatına başlıyor.

Ünlü Yönetmen Kenan Deren'den Sıradışı Bir Film: MANYETİK ALAN

  • PDF

KENAN DEREN SİNEMA FİLMİ manyetik alan

Ünlü yönetmen Kenan Deren'in , bir süredir senaryosu üzerinde çalıştığı ve çekimlerine başlayacağı “Manyetik Alan” komedi filmi için Akgün İstanbul Otel'de verdiği davete iş ve sanat dünyasından büyük katılım oldu.

Filmde rol alacak oyuncular ve yakın dostlarını tanıtım toplantısında bir araya getiren Kenan Deren, “ Çekimlerimiz çok yakında başlayacak, muhteşem bir kadroyla çalışacak olmanın heyecanını yaşıyorum. Çekimler İstanbul ve Bolu'da belirlediğimiz mekanlarda gerçekleşecek. Yoğun bir dönem bizi bekliyor” dedi.

Senaryosu Kenan Deren'e ait olan filmin ve yönetmenliğini de kendisinin yapacağını ifade eden ünlü yönetmen, “eski ile yeninin harmanlandığı sıradışı bir komedi filmi izleyicinin karşısına çıkacak” dedi. Manyetik Alan'ın Uygulayıcı Yapımcılığını Mustafa Yoloğlu,Yapımcılığını Ali Engin, Organizatörlüğünü Selçuk Yazıcı ve Prodüksiyon Amirliğini Ergün Yurdunkulu üstlendi.

Geceye katılan iş ve sanat dünyasından bazı isimler ve Manyetik Alan'ın oyuncu kadrosu ise şu şekilde: Ferdi Atuner, Süleyman Yağcı,Dilek Eser,Bekir Aslantaş,Tolga Öz,Nihat Demirer,Nazende Erdem,Önder Bali,Muzaffer Ağca,Deniz Tunca,,Hayrettin Özdemir,Ayşe Kadlan,Cemal Aris,Hasan Yıldız,Ayten Erman Üret,Hülya Polat,Zeynep Birinci,Gülsüm Ayan,Aysun Yılmaz,Ece Baykal,Berrak onay,Metin yüksel,Ergün Yurdunkulu,Oguz altar Şentürk,Dilek özgör,Dicle Altun,Mert Yılmaz,Selahattin Yılmaz, Nady Bondar,Esma Metin,Ünsal Kızılkaya,Saray Nur,Niyazi Sarıgöz,Zuhal Aktan,Serap Alkara,Lena Hadise Dımova,Duru Kader,Semiha Kaykaç,Baran Akkuş,Kenan Doğan,Barış Mukan,Sabri Çelik,Rüya Eren,Peri Tunusluoglu,Özge Kaya,Hakan Dinç.