Salı19032019

SON Güncelleme05:00:40 PM GMT

BBT'DEN OCAK'TA YENİ OYUN: YARIN BAŞKA KORUDA

  • PDF
bbt-bakirkoy-belediye-tiyatrolari

BBT Yunus Emre Kültür Merkezi, Ocak ayında yeni bir tiyatro oyunu ile sanatseverlerle buluşacak. Büyük usta Melih Cevdet ANDAY'ın yazdığı ve Yiğit Sertdemir'in yönettiği oyun, 14 Ocak'tan itibaren farklı tarihlerde Müşfik Kenter sahnesinde olacak.

Oyun, korunun yakınında yer alan bir pansiyona orta yaşta bir çiftin gelişi ile başlar. Kadın ile erkek; on üç yıl önce koruda yaşanan mutlu bir günün tekrarını yaşamak için pansiyona gelirler. Yaşlı bir adam ise yirmi yıl önce bir gece konaklamak için geldiği pansiyonda yıllarını geçirmiştir ve yıllardır her akşam doğum günün kutlamaya çalışsa da başaramamıştır. Üst katta kimsenin görmediği bir hasta ölümü beklerken, Koru’nun Bekçisi ise bir kaçağın peşinde düşmüştür. Pansiyon Sahibi Kadın'ın kızı ile pansiyonda kalan Öğrenci karakterinin nişanlanması ise yeni başlayan bir ilişkinin sürecini ve heyecanını taşır oyunun öyküsüne.

Yarın Başka Koruda” oyunu; 14, 15, 16, 23, 28, 29 ve 30 Ocak saat 20.30’da, 17 Ocak saat 15.30’da Müşfik Kenter Sahnesi’nde.

BBT'nin sevilen oyunları Yanlışlıklar Komedyası, Hizmetçiler, Lena Leyla ve Ötekiler, Ben O İstanbul'u Çok Sevdim ve çocuk oyunları Pof'la Paf ve Köşe Bucak İstanbul da izleyicilerini bekliyor.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile