Salı19032019

SON Güncelleme05:00:40 PM GMT

BAKIRKÖYLÜ SANATÇILARA BÜYÜK SAYGISIZLIK

  • PDF
sanatçı-1

30 Mart seçimlerinin ardından değişen Belediye yönetimi ve yeni yapılanma çalışmaları Bakırköylü sanatçıları da etkiledi. Bakırköy Belediye Tiyatroları Sanat Yönetmeni Kadriye Kenter ve usta sanatçı Üstün Asutay, telefonla aranarak istifa etmeleri istendi. Sanatçılara yapılan saygısızlık bu kadarla da kalmadı.

 

Bakırköy'ün yeni Belediye Başkan'ı Bülent Kerimoğlu kendisine kültür sanat danışmanı olarak tiyatro yazarı ve televizyoncu Enver Aysever’i seçti. Bu görevi 1997 yılından bu yana, usta sinema ve tiyatro oyuncusu Üstün Asutay sürdürüyordu.


Üstün Asutay, Bakırköy Belediye Tiyatroları yönetimi tarafından aranarak, başkanın kendisiyle çalışmak istemediği ve sağlık sorunları nedeniyle istifa etmesi gerektiği söylenmiş. Usta oyuncu, yıllarca emek verdiği kurumdan kırgın ayrılmak zorunda kalmış.

 

Bir İstifa Çağrısı da Kadriye Kenter'e

Bir istifa çağrısı da Bakırköy Belediye Tiyatroları’nın Sanat Yönetmeni Kadriye Kenter’e yapılmış. Ünlü oyuncu ve yönetmen Kadriye Kenter, eşi Müşfik Kenter’in 2012’deki vefatından sonra bu görevi üstlenmişti. Çift, Kenter Tiyatrosu ekolünü Bakırköy’de yerleştirmiş, pek çok öğrenci yetiştirmişti. Hiçbir gerekçe gösterilmeden istifasının istenmesine çok şaşıran Kadriye Kenter istifa talebine direniyor. Son olarak Kenter’in odasının haberi olmadan Enver Aysever’e tahsis edilmesi de tiyatronun sanatçılarını isyan ettirmiş. Enver Aysever'in haberi öğrendiğinde duruma itiraz ettiği fakat kararın değişmeyerek odanın Aysever'e tahsis edilmiş olarak kaldığı da iddialar arasında.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile