Salı19032019

SON Güncelleme05:00:40 PM GMT

MEDİKAL AYAK BAKIMI UZMANLIK KURSU İŞ GARANTİSİ VERİYOR

 • PDF
AYAK SAĞLIĞI 1

Türkiye'de yeni bir meslek dalı olarak ortaya çıkan ve büyük ilgi gören Podiatri Uzmanlığı yani Medikal El ve Ayak Bakım Uzmanlığı iş garantisi veren meslekler arasında yerini aldı. Bakırköy'de faaliyete geçen Podiclinic Ayak Sağlığı Eğitim ve Uygulama merkezi, Almanya ve Türkiye'den onaylı Podiatri Uzmanlığı sertifikası ve iş garantisi sunuyor. 

Podiclinic internet sitesinden de detaylı bilgi edinebileceğiniz Medikal Ayak Bakımı kursları hakkında genel bilgiler ise şu şekilde:SİTEYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN )

Medikal Ayak Bakım Uzmanlığı eğitimlerimizi 3 farklı program halinde veriyoruz. Sağlık sektörü çalışanları ve öğrencileri için 2 hafta, Güzellik ve Bakım Sektörü çalışanları için 4 hafta , Sağlık ve Güzellik alanlarının hiçbirinde geçmişi olmayıp sıfırdan Medikal Ayak Bakım Uzmanlığı eğitimi almak isteyenler için 6 hafta olarak belirlenen kurs süresi sonunda Almanya BUNDESVERBAND Kosmetik und Fusspflegebetriebe Deutschlands Vakfı ve Türkiye Podiatri Derneği (PODİDER) tarafından onaylı uluslar arası geçerli sertifikanızı alarak meslek hayatınıza başlayabilirsiniz.

8 Haftalık Eğitim Programı

Medikal Ayak Bakımı uygulamaları, Hijyen kuralları ve Anatomi olmak üzere üç ana temel üzerinden verilen eğitim programına her sektörden ve eğitim düzeyinden kursiyer katılabilir. Güzellik veya Sağlık alanlarında bir eğitim veya çalışma geçmişiniz varsa 8 haftalık programlarımızı inceleyiniz.

Eğitim süreci 8 hafta boyunca hafta içi hergün devam etmektedir. Çalışanlar ve/veya eğitimine devam etmekte olanlar için akşam dersleri ve haftasonu dersleri olarak farklı alternatifler hakkında da detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

4 Haftalık Eğitim Programı

Bakım ve Güzellik alanında çalışanların katılabileceği eğitim programıdır. Bu sektör çalışanlarının, genel programda yer alan Hijyen Kuralları konusunda yeterli bilgiye sahip olduğu göz önüne alınarak hazırlanan programda Anatomiden başlayarak Medikal Ayak Bakımının teori ve pratik uygulamalarına dair tüm dersler eksiksiz olarak verilmektedir.

Eğitim süreci 4hafta boyunca hafta içi hergün devam etmektedir. Çalışanlar ve/veya eğitimine devam etmekte olanlar için akşam dersleri ve haftasonu dersleri olarak farklı alternatifler hakkında da detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
4 Haftalık Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

 • Güzellik Uzmanları
 • Kuaförler
 • Manikür / Pedikürcüler
 • Özel kurslarda, devlete bağlı kurumların kurslarında ya da üniversitelerde Güzellik ve Bakım alanında eğitim almış ve almaya devam eden kişiler.

2 Haftalık Eğitim Programı

En az Sağlık Meslek Lisesi ve üzeri olmak kaydıyla, sağlık sektörü geçmişi olanlara yönelik verilen programdır. Sağlık alanında eğitim görmüş kişilerin, genel programda yer alan Hijyen Kuralları, Anatomi gibi konularda yeterli bilgiye sahip olduğu göz önüne alınarak hazırlanan programda Medikal Ayak Bakımının teori ve pratik uygulamalarına dair tüm dersler eksiksiz olarak verilmektedir. Sağlık Sektörü mensupları kurs bitiminde diğer programların aldığı Medikal Ayak Bakım Uzmanlığı sertifikasının yanı sıra, Diyabetik Ayak Sorunlarına Müdahale yetkisinin olduğuna dair ek bir sertifika daha alır. Bu sertifikaya sahip olmayan uzmanların diyabetik ayaktaki hiçbir deformasyona müdahale etme yetkisi bulunmamaktadır.
Eğitim süreci 2 hafta boyunca hafta içi hergün devam etmektedir. Çalışanlar ve/veya eğitimine devam etmekte olanlar için akşam dersleri ve haftasonu dersleri olarak farklı alternatifler hakkında da detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
2 Haftalık Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

 • Hemşire
 • Ebe
 • Acil Tıp Teknisyeni
 • Anestezist
 • Sağlık Memuru
 • Eczacı
 • Fizyoterapist
 • Ortez-Protez Uzmanı
 • Diyetisyen
 • Sağlık Meslek Yüksekokulu Öğrencileri ve Mezunları

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile