Fri19042019

SON Güncelleme03:00:40 AM GMT

EĞİTİM

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı 19 Eylül'de başlıyor

 • PDF

öğretmen

Milli Eğitim Bakanlığınca, 2016-2017 eğitim öğretim yılının, açıklanan çalışma takviminde olduğu gibi 19 Eylül 2016'da başlayacağı bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016'da başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılının 19 Eylül 2016'da başlayacağı bildirilen açıklamada, MEB ile ilgili her türlü resmi açıklamanın Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğince yapıldığı, bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesi istendi.

ÖSYM'den "DGS" duyurusu

 • PDF

dgs

DGS'nin 21 Ağustos'a ertelenmesi nedeniyle, adaylar eğitimlerine ilişkin bilgi düzeltmesini 15-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapacak.

ÖSYM, Dikey Geçiş Sınavı'nın (2016-DGS) 21 Ağustos'a ertelenmesi nedeniyle, eğitim bilgilerine ilişkin bilgi düzeltmesi gereken adayların, kendi okullarına başvurarak gerekli işlemleri 15-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapması gerektiğini bildirdi.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, Dikey Geçiş Sınavı'nın (2016- DGS) kılavuzunda yer alan "Akademi̇k not ortalamalarının toplanması" sürecine ilişkin bilgilere yer verildi.

Buna göre, 31 Temmuz'da yapılması planlanan 2016-DGS'nin, 21 Ağustos 2016 Pazar gününe ertelenmesi sebebiyle ilgili sınavın kılavuzunda yer alan "Akademi̇k not ortalamalarının toplanması i̇le ilgili bilgi" bölümündeki eğitim bilgilerinin toplanmasına ilişkin takvim yeniden düzenlendi.

Buna göre, YÖKSİS'ten eğitim bilgisi güncelleme ve ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden (AİS) adayların bilgisine sunulması 12 Ağustos'ta yapılacak.

Eğitim bilgilerinde düzeltme gereken adayların kendi okullarına başvurarak bilgi düzeltmesi işlemleri, 15-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında ve YÖKSİS'ten güncel eğitim bilgisinin son kez çekilmesi ve ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ne (AIS) aktarılması işlemi ise 24 Ağustos 2016 tarihinde yapılacak.

Bakırköy Öğrenci Meclisi'nden Birlik ve Beraberlik Çağrısı

 • PDF

Bakırköy okul

Bakırköy Öğrenci Meclis Başkanı Ata AYDIN'ın organize ettiği 5.Bakırköy Öğrenci Meclisi toplantısı Bakırköy Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşti.

Program, saygı duruşu ve İstiklal marşının akabinde ilçe öğrenci Meclis Başkanı Ata AYDIN'ın açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında tüm ordumuza ve emniyet birimlerine teşekkür eden AYDIN, şehitlerimizi rahmetle andı.Bakırköy'de 65.000 öğrenciyi temsil eden AYDIN, milli birlik ve beraberlik çağrısı yaptı ve “Fatih'ten Yavuz'a Kanuni'den Abdülhamit'e ve tabi ki Mustafa Kemal Atatürk'e, yani şanlı ecdadımıza yaraşır bir nesil olacağız” dedi. Sonrasında programa konuk olan üniversiteler çapında çalışma yapan Türkiye Gençlik Konseyi Temsilcisi Ayhan Kurt, “Askere Mektup Projesi” hakkında bilgi verdi.

Ülke gündeminden,eğitim sistemine birçok konuya değinilen toplantıda, özellikle teröre karşı birlik beraberliğin önemi vurgulandı. Yeşilköy 50. Yıl Anadolu lisesinde Türk Bayramı konseptinde kutlanan Nevruz, bir delege tarafından eleştirilince Başkan Ata Aydın müdahale etti ve “Nevruz, Ergenekon'da demir dağı eriten Türklerin bayramıdır. Türk töresinin kavramıdır” diyerek olası bir polemiğin ve provakasyonun önüne geçti.

Ak Parti Bakırköy Yerel Yönetimler Birim Başkanı Mertcan Alsaç, Bakırköy Öğrenci Meclisi Başkan yardımcıları Cem Deniz Dalbudak,Umut Aktaş ve Mustafa Hasancık'ın da katıldığı toplantı, okul başkanlarının projelerini anlattıkları konuşmalarıyla sona erdi. 

Türkiye'den Kanada'ya EĞİTİM KÖPRÜSÜ

 • PDF

center 17 dil okulu

2015 yılında Bakırköy'de faaliyete geçen Mustafa Tarhuni ve Mehmet Emin Kaya Türk- Arap ortaklığından doğan bir eğitim kurumu olan International Centrel 17 Group; İngilizce öğretmenliği, diğer yabancı dilleri konuşma sertifikası/diploması ve ESL,TOEFL,IELTS ikinci dil olarak İngilizce programları, dil kursları, training ve uluslararası hizmetler sunuyor. International CENTER 17 Group Training Education Uluslararası Dil Okulu, kurs sonunda verdiği sertifika ile öğrencilerine Kanada'nın en büyük devlet üniversitelerinden olan ST. CLAIR College'de eğitim alma imkanları sunuyor. Kanadaya giriş vize kolaylığı sağlıyor.

Üniversite eğitimini Türkiye'de almış ve uzun yıllardır Türkiye'de yaşayan Libyalı iş adamı Mustafa Tarhuni ve Eski Bilgi Tömer Kurucusu Mehmet Emin Kaya ile birlikte 25 yıllık eğitim tecrübesi ile kurulan International Center 17 Group, Afrika ve Arap ülkelerinden yüzlerce öğrenciye Türkiye'de eğitim imkanı veriyor, hem de İngilizce eğitimi için International Center 17 Group'u seçen Türk öğrencilere Kanada'da Üniversite okumanın kapılarını açıyor. Türkiye ile Kanada arasında bir eğitim köprüsü vazifesi gören International Center 17 Group , sadece İngilizce değil, Türkçe, Arapça, Fransızca ve Rusça eğitimleriyle de dikkat çekiyor.

Türk Ekonomisine ve Turizme Katkı

International Center 17 Group kurucularının geçtiğimiz günlerde birlikte gerçekleştirdikleri tanıtım programında Tarhuni önemli açıklamalarda bulundu. Eğitim kurumlarının çok önemli bir misyona sahip olduğunu vurgulayan Tarhuni, sözlerine şu şekilde devam etti:

“ Biz Arap ülkeleri ve Afrika ülkelerinden gelen öğrencilerimize burada hem sertifikalı İngilizce eğitimi veriyoruz hem de Türkiye'nin dilini ve değerlerini tanımalarını sağlıyoruz. Buraya dil eğitimi için gelen öğrencilerin aileleri ve arkadaşları da Türkiye'yi ziyaret ederek bir turizm potansiyeli oluşturuyorlar. Ayrıca burada eğitimini tamamlayıp Kanada'ya gitmek üzere gelen öğrencilerimizden fikir değiştirerek Türkiye'de Üniversite okuma kararı alanlar da ayrı bir eğitim turizmi değeri oluşturuyor. International Center 17 Group”un Uluslararası Dil Okulu olarak Türk ekonomisi ve turizmi için önemli bir misyona sahip olduğu görüşündeyim. Bu imkanları daha da genişletebilmek adına devlet tarafından desteklenmemiz gerektiğini düşünüyorum. ”

Kanada'ya Vize Kolaylığı

International Center 17 Group Dil Okulu'nda İngilizce eğitimini tamamlayarak sertifika alan öğrencilerin Kanada'ya vize alabilmeleri için de kolaylık sağlanıyor. Kanada ST. CLAIR College'de eğitim alma hakkı kazanan öğrencilere rehberlik ve danışmanlık hizmetleri de veriliyor. Yerli ve yabancı binlerce öğrencinin hayallerini gerçekleştirmesine olanak sağlayan International Center 17 Group Uluslararası Dil Okulu, tecrübeli ve güler yüzlü eğitim kadrosu ile İstanbul caddesi Mor Sümbül sokaktaki merkezinde eğitimlerine devam ediyor.

MEDİKAL AYAK BAKIMI UZMANLIK KURSU İŞ GARANTİSİ VERİYOR

 • PDF

AYAK SAĞLIĞI 1

Türkiye'de yeni bir meslek dalı olarak ortaya çıkan ve büyük ilgi gören Podiatri Uzmanlığı yani Medikal El ve Ayak Bakım Uzmanlığı iş garantisi veren meslekler arasında yerini aldı. Bakırköy'de faaliyete geçen Podiclinic Ayak Sağlığı Eğitim ve Uygulama merkezi, Almanya ve Türkiye'den onaylı Podiatri Uzmanlığı sertifikası ve iş garantisi sunuyor. 

Podiclinic internet sitesinden de detaylı bilgi edinebileceğiniz Medikal Ayak Bakımı kursları hakkında genel bilgiler ise şu şekilde:SİTEYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN )

Medikal Ayak Bakım Uzmanlığı eğitimlerimizi 3 farklı program halinde veriyoruz. Sağlık sektörü çalışanları ve öğrencileri için 2 hafta, Güzellik ve Bakım Sektörü çalışanları için 4 hafta , Sağlık ve Güzellik alanlarının hiçbirinde geçmişi olmayıp sıfırdan Medikal Ayak Bakım Uzmanlığı eğitimi almak isteyenler için 6 hafta olarak belirlenen kurs süresi sonunda Almanya BUNDESVERBAND Kosmetik und Fusspflegebetriebe Deutschlands Vakfı ve Türkiye Podiatri Derneği (PODİDER) tarafından onaylı uluslar arası geçerli sertifikanızı alarak meslek hayatınıza başlayabilirsiniz.

8 Haftalık Eğitim Programı

Medikal Ayak Bakımı uygulamaları, Hijyen kuralları ve Anatomi olmak üzere üç ana temel üzerinden verilen eğitim programına her sektörden ve eğitim düzeyinden kursiyer katılabilir. Güzellik veya Sağlık alanlarında bir eğitim veya çalışma geçmişiniz varsa 8 haftalık programlarımızı inceleyiniz.

Eğitim süreci 8 hafta boyunca hafta içi hergün devam etmektedir. Çalışanlar ve/veya eğitimine devam etmekte olanlar için akşam dersleri ve haftasonu dersleri olarak farklı alternatifler hakkında da detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

4 Haftalık Eğitim Programı

Bakım ve Güzellik alanında çalışanların katılabileceği eğitim programıdır. Bu sektör çalışanlarının, genel programda yer alan Hijyen Kuralları konusunda yeterli bilgiye sahip olduğu göz önüne alınarak hazırlanan programda Anatomiden başlayarak Medikal Ayak Bakımının teori ve pratik uygulamalarına dair tüm dersler eksiksiz olarak verilmektedir.

Eğitim süreci 4hafta boyunca hafta içi hergün devam etmektedir. Çalışanlar ve/veya eğitimine devam etmekte olanlar için akşam dersleri ve haftasonu dersleri olarak farklı alternatifler hakkında da detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
4 Haftalık Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

 • Güzellik Uzmanları
 • Kuaförler
 • Manikür / Pedikürcüler
 • Özel kurslarda, devlete bağlı kurumların kurslarında ya da üniversitelerde Güzellik ve Bakım alanında eğitim almış ve almaya devam eden kişiler.

2 Haftalık Eğitim Programı

En az Sağlık Meslek Lisesi ve üzeri olmak kaydıyla, sağlık sektörü geçmişi olanlara yönelik verilen programdır. Sağlık alanında eğitim görmüş kişilerin, genel programda yer alan Hijyen Kuralları, Anatomi gibi konularda yeterli bilgiye sahip olduğu göz önüne alınarak hazırlanan programda Medikal Ayak Bakımının teori ve pratik uygulamalarına dair tüm dersler eksiksiz olarak verilmektedir. Sağlık Sektörü mensupları kurs bitiminde diğer programların aldığı Medikal Ayak Bakım Uzmanlığı sertifikasının yanı sıra, Diyabetik Ayak Sorunlarına Müdahale yetkisinin olduğuna dair ek bir sertifika daha alır. Bu sertifikaya sahip olmayan uzmanların diyabetik ayaktaki hiçbir deformasyona müdahale etme yetkisi bulunmamaktadır.
Eğitim süreci 2 hafta boyunca hafta içi hergün devam etmektedir. Çalışanlar ve/veya eğitimine devam etmekte olanlar için akşam dersleri ve haftasonu dersleri olarak farklı alternatifler hakkında da detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
2 Haftalık Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

 • Hemşire
 • Ebe
 • Acil Tıp Teknisyeni
 • Anestezist
 • Sağlık Memuru
 • Eczacı
 • Fizyoterapist
 • Ortez-Protez Uzmanı
 • Diyetisyen
 • Sağlık Meslek Yüksekokulu Öğrencileri ve Mezunları

Bakırköy Valide Sultan Kız Koleji'nden İlkyardım Seminerleri

 • PDF

bloggif 56f2cdf0e55cc

Bakırköy Valide Sultan Kız Koleji sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 12-16 yaş grubundaki kız öğrencilere ilk yardım seminerleri başlattı.

Günlük hayatımızda evde, okulda, sokakta veya herhangi bir faaliyetimiz esnasında karşılaşabileceğimiz kaza veya olumsuzluklar karşısında öğrencilerde farkındalık yaratmak, gerekli hallerde doğru ve pratik müdahalelerde bulunabilmek bazen hayat kurtarıcı olabilir. Bakırköy Valide Sultan Kız Koleji'nde ilk yardım uzmanı tarafından öğrencilere yönelik başlayan seminerler yoğun ilgi ile karşılaştı. Altı hafta sürecek çalışmaya öğrenciler herhangi bir ücret ödemeden katılabilecekler.

Kız öğrencilere açık olan seminerlere katılanlar aynı zamanda okulda yürütülen ücretsiz hızlı okuma, ebru ve pilates – sağlıklı yaşam kulüp faaliyetlerine de katılabilecekler. Bu çalışmalar sonunda öğrencilere Valide Sultan Kız Koleji tarafından sertifika ve katılım belgeleri verilecek.

Carousel, Ataköy İlköğretim Okulu'na Kütüphane Yaptırdı

 • PDF

carousel kürüphane yaptırdı

Carousel Alışveriş Merkezi, misyon edindiği sosyal sorumluluk çerçevesinde okullara, derneklere ve vakıflara yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

2015 yılında Ataköy İlköğretim Okulu'nu öğrencilerinin önemli bir eksikliği olan okul kütüphanesini ve fen bilimleri labarotuvarı yaptırarak, öğretmenlerin ve çocukların büyük bir ihtiyacını gideren Carousel yönetimi, geçtiğimiz günlerde öğrenciler ve önemli davetlilerin katılımı ile bir açılış töreni gerçekleştirdi. Ataköy İlköğretim Okulu öğrencilerinin gösterileri ile renklenen açılışa, Bakırköy Kaymakamı Adem Öztürk, Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın, Carousel Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mermer, İcra Kurulu Üyesi Orhan Demir ve yönetim kadrosu katıldı. 

Sait Gürsoy’la Başarıya Doğru

 • PDF
VALİDE 1
Bilgi Üniversitesi Eğitim Danışmanı ve Sabah Gazetesi Eğitim Köşe Yazarı Sait Gürsoy “Kariyer Günleri” Etkinliği kapsamında Bakırköy Valide Sultan Kız Lisesi öğrencileriyle buluştu. 
 
 “Başarıya Doğru” adlı seminerde öğrencilere hitap eden Gürsoy, doğru üniversite ve meslek seçimi konusunda altın değerinde bilgiler paylaştı. Gürsoy: “Geleceğin mesleği değil, mesleğin geleceği vardır.” diyerek öğrencilerin üniversite seçimlerinde dikkat etmeleri gereken konulara değindi. Bakırköy Valide Sultan Kız Lisesi kurucusu Seher Başer, öğrencilerin sınav stresiyle başa çıkabilmeleri ve çalışma dönemlerini verimli değerlendirebilmeleri için bu tür etkinliklerin büyük önem taşıdığını ve programlarını düzenli olarak devam ettirdiklerini ifade etti.

BU KURSU BİTİREN İŞSİZ KALMIYOR

 • PDF
bu kursu bitiren işsiz kalmıyor podoloji eğitimi medikal ayak bakımı
Türkiye'de uzun yıllardır Medikal Ayak Sağlığı hizmeti veren PODİCLİNİC,  açtığı  4 ve 6 haftalık eğitim programlarıyla uluslararası geçerli Medikal Ayak Sağlığı uzmanlığı sertifikası veriyor.  Almanya başta olmak üzere 44 ülkede geçerli sertifika sunan  Akademi, kursu bitiren öğrencilerine de Türkiye'de iş imkanı sağlıyor. 
 
Ülkemizde hızla yaygınlaşan ayak sağlığı merkezlerinin eğitimli ve belgeli personel ihtiyacını karşılamak üzere yola çıkan Podiclinic, verdiği eğitimlere katılan  yüzlerce kursiyeri, uzman unvanı ile iş hayatına kazandırmış durumda. Podiatri, yani ayak sağlığı Avrupa'da 1900'lü yılların başından beri varlığını sürdüren bir sağlık branşı. Türkiye'de de tanınmaya başlamasıyla birlikte hastanelerde, kliniklerde ve güzellik merkezlerinde Medikal ayak sağlığı kabinleri kurulmaya başlandı. Uzmanlık sertifikasını alan bireylerin açtığı Ayak Sağlığı Merkezlerine de her gün bir yenisi daha ekleniyor. Bu birimlerde çalışacak eğitimli ve bilinçli Medikal Ayak Sağlığı Uzmanı açığının oluşmasıyla da Medikal Ayak Sağlığı Uzmanlığı eğitimleri önem kazanmaya başladı.  Batık tırnak, özlü nasır, tırnak mantarı, deri mantarı, tırnak tel sistemi uygulamaları gibi konularda kalifiye ayak sağlığı uzmanları yetiştiren akademinin eğitimlerine katılmak için reşit olmak ve Türkiye'de herhangi bir eğitim kurumundan (ilköğretim, lise, üniversite) mezun olmak yeterli. İş garantili eğitimler hakkında detaylı bilgi almak için http://www.yenimeslegim.com/ internet adresinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşmak mümkün. 

Paralel okullar yeni yıla hüsranla başladı

 • PDF
PARALEL
Son 2 yılda yaklaşık yüzde 50 öğrenci kaybı yaşayan Paralel Yapı'ya ait okullar yeni yıla hüsranla başladı. Türkiye genelindeki 21 okul kontenjanlarını dolduramadığı için kapandı.
 
 Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı çalışmaya göre bugün itibariyle Paralel Yapı'ya ait ağırlıklı olarak Anadolu'da olan toplam 620 okul bulunuyor. Ancak hızla öğrenci kaybetmeye devam eden bu okulların en az yüzde 20'sinin de 2016 içinde kapanması bekleniyor. 
 
PAYI YÜZDE 40 AZALDI 
2012-2013 eğitim öğretim yılında 200 binden fazla öğrencisi olan Paralel okulların mevcudu bugün itibariyle 113 bine geriledi. Paralel eğitim kurumlarında 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinden bu yana 92 binden fazla öğrenci kaybı yaşandı. Öğrenci kazanmak için yüzde 70'lere varan indirim yapan Paralel okullara buna rağmen talep olmayınca son 1 yılda 21 okul kapandı. Paralel Yapı'nın geçen yıl Türkiye genelinde özel okullaşmadaki oranı yüzde 11.56'ydı. Bu oran bu yıl yüzde 7.79'a düştü. 
 
HÜLLE FORMÜLÜ 
Paralel Yapı'nın hükümetin kararlı mücadelesi ve haklarında açılan onlarca davadan sonra haksız kazançlarla elde ettiği okul ve dershaneleri de hülle etmeye başladığı ortaya çıkmıştı. Adli makamlar tarafından yapılacak soruşturma ve operasyonların önüne geçmek, bu okullara yeniden öğrenci kazanabilmek için Paralel Yapı okulların bazılarını satışa çıkardı. Milyon dolarlık okulların 80 TL gibi komik rakamlarla bu okullarda görev yapan memurlara devredildiği belirlenmişti. Hülle formülüyle söz konusu okullara kayyum atanması halinde Paralel Yapı'nın "Bu şirket bize ait değil, satıldı" diyerek hem olası soruşturmalardan kurtulmayı hem de en önemli gelir kaynaklarını korumayı planladıkları öğrenilmişti.