Fri19042019

SON Güncelleme03:00:40 AM GMT

Geri HABERLER BAKIRKÖY HABER Uluslar arası Satranç Turnuvası Bakırköy'de

Uluslar arası Satranç Turnuvası Bakırköy'de

  • PDF
uluslararası satranç turnuvasi

29 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nde düzenlenecek 2016 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvasına, Bakırköy Belediyesi sponsor oldu. Sponsorluk imzası Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ve Türkiye Satranç Federasyonu(TSF) Başkanı Gülkız Tulay arasında atıldı. Sponsorluk imza törenine TSF İl Temsilcisi Sait Rıza Öney ve Bakırköy Temsilcisi Nur Şakar da katıldı.

Satrancı özellikle çocukların zihinsel gelişimi açısından çok önemsediğini belirten Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu uluslararası turnuva için şu açıklamaları yaptı: “Satranç hem spor hem de bilimdir. Özellikle çocuklarımızın zihinsel gelişimini desteklemesi açısından satranca destek veriyoruz. Hatta satrancın ilkokullarda zorunlu ders olarak da verilmesini öneriyorum. Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek uluslararası turnuvaya yurt dışından ünvanlı sporcularda katılacak. Binin üzerinde sporcunun katılması beklenen 2016 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası’nda kategorilerinde dereceye giren sporculara para ödülü de verilecek.”

Başkan Kerimoğlu ayrıca 2016 İstanbul Hızlı Satranç İl Birinciliği müsabakalarının 27-29 Ağustos’ta, 2016 İstanbul Yıldırım Satranç İl Birinciliği müsabakalarının da 4 Eylül’de Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nde gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile