P.tesi18022019

SON Güncelleme05:00:40 PM GMT

Geri HABERLER BAKIRKÖY HABER BİAD Cumhuriyet Korosundan Müzik Ziyafeti

BİAD Cumhuriyet Korosundan Müzik Ziyafeti

  • PDF
bloggif 5730ca492398e

BİAD Cumhuriyet Korosu'nun Solistler Geçidi Bahar Konseri, Mayıs başında Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Şerife Mercan'ın sunumuyla ve ünlü şef Vedat Çetinkaya'nın yönetiminde gerçekleşen konser birbirinden renkli anlara sahne oldu.

BİAD (Bakırköy İşadamları Derneği) Cumhuriyet Korosu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bahar Konseri, bu yıl da sunulan değerli Türk Sanat Müziği eserleri ve sürprizleriyle büyük ilgi gördü. Münir Nurettin Selçuk'un ölümsüz eseri “Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın” ile başlayan konserin ilk bölümü Tekirdağ yöresinden “İnce giyerim ince” ile eğlenceli bir şekilde sona erdi. İkinci bölüm başlangıcında ise Şef Vedat Çetinkaya'nın seslendirdiği Nihavend Tango şarkı “Seninle bu aşkı kaldığı yerden” eşliğinde sunulan tango gösterisi davetlilere hem görsel hem müzik ziyafeti sundu. Yine Münir Nurettin Selçuk'un bestesi olan “Bir tatlı huzur almaya geldim” ile biten konser programı, koro ve davetlilerin hep bir ağızdan Türk bayrakları eşliğinde 10. Yıl Marşını söylemesiyle sona erdi.

Konsere Bakırköy'ün önde gelen isimleri, BİAD Yönetimi, Bakırköy ve İstanbul geneli koroların temsilcileri ile çok sayıda müziksever katıldı. BİAD Cumhuriyet Korosu Şefi Vedat Çetinkaya için özel olarak hazırlanan Altın Plak, BİAD (Bakırköy İşadamları Derneği) Başkanı Salim Yılmaz tarafından alkışlar eşliğinde kendisine takdim edildi.

Konser organizasyonu ve BİAD çalışmalarına sağladıkları maddi manevi desteklerden dolayı sponsor firma sahibi ve koro üyesi Karakin Hancılar ile BİAD Yönetim kurulu üyesi, aynı zamanda koroda yer alan ve konserde bir de solo eser seslendiren M.Latif Bayrı'ya plaketleri Şef Vedat Çetinkaya tarafından takdim edildi. Çetinkaya'nın elinden plaket alan bir diğer isim de konserin misafir sanatçısı Hakan Eser oldu.

Geceye damga vuran isimlerden biri de şair Nedim Saatçioğlu oldu. Ülkemizin zor günlerden geçtiği ve neredeyse her gün şehit haberleri aldığımız bu dönemde okuduğu “Türk doğdum Türk ölürüm al bayrağın altında” şiiriyle davetlilere duygusal anlat yaşatan Saatçioğlu, salondan büyük alkış topladı. 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile