Fri19042019

SON Güncelleme03:00:40 AM GMT

Geri HABERLER BAKIRKÖY HABER

BAKIRKÖY HABER

Carousel 14 Şubat’ta Aşka Geliyor

  • PDF

carousel

Carousel Alışveriş merkezi Sevgililer günü için birbirinden özel etkinlikleri aşk için sevenlerle buluşturuyor.

Özel Kalp Stand dekorları ve kalplerden oluşan ışıklı aksesuarlarda misafirler hatıra fotoğrafı çektirebilecekler. 3-14 Şubat tarihleri arasında Carousel mağazalarında Carocard ile tek seferde 100 TL’lik alışveriş yapan müşteriler mağaza hediye çeklerinden kazanabilecekler.

Carousel’in birbirinden dinamik ve çekim yaratan mağazalarında indirimli kampanya seçenekleriyle sevdiklerinize hediye alabilir,unutulmaz aşk şarkılarını Carousel’de dinleyebilirsiniz.

www.carousel.com.tr

www.facebook.com/carousel.tr

www.twitter.com/avm_carousel

BAKGEM'DEN BÜYÜK BAŞARI

  • PDF

satranc

Bakırköy Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nde (BAKGEM) üniversite sınavına giriş için eğitim gören öğrenciler arasından 5 öğrenci bu yıl derece yaptı. Bakırköy Belediyesi, üniversiteye girişte yüzde 90 başarı sağlayan BAKGEM için kapasite artırma kararı aldı.

BAKGEM tarafından sürdürülen üniversite hazırlık eğitimine bu yıl 250 öğrenci katıldı. Bakırköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilen destek eğitim programına katılan öğrencilerden yüzde 90 oranında lisan ve ön lisans programlarıma yerleşim başarısı elde edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu eğitime sundukları bu katkı sayesinde elde edilen başarıdan gurur duyduklarını dile getirdi. Kerimoğlu: “Belediye olarak Bakırköy’e sanat, spor ve özellikle eğitim alanlarında hizmet etmeyi önceliğimiz olarak görüyoruz. Verdiğimiz hizmetlerin meyvesini gördüğümüzde ise ayrı bir gurur duyuyoruz. Bu yıl özellikle eğitime destek programımızdan yararlanan 5 öğrencimizin üniversiteye girişte derece yapmış olmaları bizi cesaretlendirdi. Bu sayede 250 kişi olan kapasitemizi 2016 – 2017 eğitim öğretim yılında yeni yerimizde 400 öğrenci kapasitesine çıkaracağız. Çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik yürüttüğümüz faaliyetleri ve desteğimizi artırarak devam ettireceğiz” dedi.

Bakırköy Belediyesi, Bakanlığa dava açtı

  • PDF

manşet 2

Bakırköy'deki Mega Yat Projesine inşaat ruhsatı veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile projeye karşı çıkan Bakırköy Belediyesi davalık oldu. Projenin iptali için dava açtıklarını belirten Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, bölgede yoğunluk artışına neden olacak projeyi halkın istemediğini söyledi.

Bakırköy Belediyesi tarafından mühürlenerek durdurulan Mega Yat Projesine inşaat ruhsatı veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na dava açıldı. 140 dönümlük dolgu alanı üzerinde Dati Holding tarafından sürdürülen proje için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 1 ay önce çalışmaların devam etmesi için inşaat ruhsatı vermişti.

Ancak parsel numarası bile olmayan dolgu alanı için, 142 parsel yanı gibi garip bir tanımlama düzenlendi. Tanımlamanın teamüllere aykırı olduğunu söyleyen Bakırköy Belediyesi, çalışmaların durdurulması için mahkemeye başvurdu.

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Bakırköylülerin, Ataköy'e yoğunluk artışı getirecek projeyi istemediğini kaydetti. Kerimoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin duruma müdahale ederek, çalışmaların bir an önce durdurulması gerektiğini belirtti.

Şayet proje durdurulmazsa, 10 futbol sahası büyüklüğündeki alana, 3 katlı ticaret ve eğlence merkezi, 2 katlı lokanta ve gazino, 2 katlı kongre merkezi, 5 katlı yönetim ofisi, 5 katlı tekne satış ofisi, 724 ve 320 araçlık açık otopark ve ayrıca 5 ayrı yerde 32 araçlık açık otopark, tekne onarım ofisleri ve yüzme havuzları yapılacak.

Uluslar arası Satranç Turnuvası Bakırköy'de

  • PDF

uluslararası satranç turnuvasi

29 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nde düzenlenecek 2016 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvasına, Bakırköy Belediyesi sponsor oldu. Sponsorluk imzası Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ve Türkiye Satranç Federasyonu(TSF) Başkanı Gülkız Tulay arasında atıldı. Sponsorluk imza törenine TSF İl Temsilcisi Sait Rıza Öney ve Bakırköy Temsilcisi Nur Şakar da katıldı.

Satrancı özellikle çocukların zihinsel gelişimi açısından çok önemsediğini belirten Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu uluslararası turnuva için şu açıklamaları yaptı: “Satranç hem spor hem de bilimdir. Özellikle çocuklarımızın zihinsel gelişimini desteklemesi açısından satranca destek veriyoruz. Hatta satrancın ilkokullarda zorunlu ders olarak da verilmesini öneriyorum. Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek uluslararası turnuvaya yurt dışından ünvanlı sporcularda katılacak. Binin üzerinde sporcunun katılması beklenen 2016 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası’nda kategorilerinde dereceye giren sporculara para ödülü de verilecek.”

Başkan Kerimoğlu ayrıca 2016 İstanbul Hızlı Satranç İl Birinciliği müsabakalarının 27-29 Ağustos’ta, 2016 İstanbul Yıldırım Satranç İl Birinciliği müsabakalarının da 4 Eylül’de Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nde gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.

CEVİZLİK MAHALLESİ’NE 1000 CEVİZ AĞACI

  • PDF

cevizlik mahallesi bakırköy

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu Cevizlik Mahallesi’nde katıldığı kahvaltıda mahallenin adına uygun olarak en az bin adet ceviz ağacı dikeceklerini söyledi.

Kerimoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: ” Bu kahvaltıları sizlerden gelecek sorunları ve önerileri dinlemek açısından çok önemsiyorum. Ancak bu yolla belediye hizmetlerini daha nitelikli yapabileceğimizi düşünüyorum. Biz her altı ayda bir yaptırdığımız kamuoyu araştırmalarına göre vatandaşın memnuniyeti açısından çok iyi görünüyoruz. Sizler her vesileyle memnuniyetinizi dile getiriyorsunuz ama ufak tefek de olsa eksikliklerimizi görmemiz açısından sizlerle birlikte olmak çok ama çok önemli. Bakırköy Belediyesi olarak sizlerin verdiği destekle eğitim, kültür-sanat, sağlık ve spor alanında Türkiye’ye rol model olacak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ayrıca Bakırköy’de her yıl 50 bin ton asfalt döküyoruz, 200 bin metreküp yağmur suyu kanalı döşüyoruz, 120 parkımızın bakım-onarımını, güvenliğini, aydınlatmasını yapıyoruz. Bu vesileyle sizlere müjdelemek istiyorum; ’Cevizlik Mahallesi adına uygun şekilde mahallemizin her yerine ‘en az bin adet ceviz ağacını’ da dikmeye başlayacağız.”

İstanbul depremiyle ilgili korkutan rapor: Bakırköy en fazla etkilenecek ilçe

  • PDF

deprem haritası

Deprem araştırmasını yapan Fransız Le Suroit Gemisi'nin raporuna göre İstanbul'da olası bir depremde en fazla etkilenecek ilçe Bakırköy. Bu ilçede deprem 10 büyüklüğüne kadar ulaşabilecek.

Kandilli Rasathanesi’nin yaptığı son açıklama İstanbul depremini yine gündeme getirdi. Rasathane, Marmara’daki fayın segmentlerden oluştuğunu, bunun depremin düşük enerjili olmasını ve 7 büyüklüğünü aşmayacağını söylemişti.

Avrupa Birliği fonları ile yürütülen deprem araştırmasını yapan Fansız Le Suroit Gemisi'nin deprem araştırmasında ise oldukça ürkütücü bir sonuç ortaya çıktı.

Habertürk'ün haberine göre, Prof. Xavier Le Pichon, İstanbul'da depremin hangi ilçeyi kaç şiddetinde etkileyeceğini açıkladı.

Prof. Xavier Le Pichon açıklamasına göre ilçeler ve öngörülen deprem büyüklükleri şöyle:

-Kadıköy (Merkez üssüne uzaklığı 26 km): 6 büyüklüğünde
-Eminönü (Merkez üssüne uzaklığı 16 km): 9 büyüklüğünde,
-Fatih (Merkez üssüne uzaklığı 14-15 km): 9 büyüklüğünde,
-Zeytinburnu (Merkez üssüne uzaklığı 12 km): 9 büyüklüğünde,
-Bakırköy (Merkez üssüne uzaklığı 10 km): 9 bazı yerleri 10 büyüklüğünde,
-Avcılar (Merkez üssüne uzaklığı 12 km): 9 büyüklüğünde,
-Küçükçekmece (Merkez üssüne uzaklığı 14 km): 8 büyüklüğünde,
-Büyükçekmece (Merkez üssüne uzaklığı 15.5 km): 8-9 büyüklüğünde,
-Silivri ve Çatalca: 7 şiddetinde sarsılacak.

ADALET YERİNİ BULDU!

  • PDF

surmanset

Bakırköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Çetiner'e, Şırnak Güvenlik Şube Müdürlüğü görevinde bulunduğu dönemde saldırıda bulunan ve hakaret eden Sebahat Tuncel, 1 yıl hapis ve 8500 TL para cezasına çarptırıldı.

Polise tokat attığı için daha önce tazminata mahkum edilen Sebahat Tuncel ceza davasında da 1 yıl hapis cezası ve 8 bin 500 TL adli para cezasına çarptırıldı. 2011 yılındaki Nevruz'da dönemin Şırnak Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner'e tokat attığı gerekçesiyle tazminata mahkûm edilen HDP eski Milletvekili Sebahat Tuncel, ceza davasında da 'kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret ve görevi yaptırmamak için direnme' suçlarından 1 yıl hapis cezası ve 8 bin 500 TL adli para cezasına çarptırıldı.

Dokunulmazlığı Olduğu İçin Ceza Davası Açılamamıştı

HDP eski Milletvekili Sebahat Tuncel, 2011 yılındaki Nevruz sırasında yapılan izinsiz yürüyüşe müdahale eden dönemin Şırnak Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner'e tokat atıp, hakaret ettiği gerekçesiyle Silopi Asliye Hukuk Mahkemesi'nce tazminata mahkûm edilmişti. Çetiner'in açtığı tazminat davasını kaybeden Tuncel'e, o dönem dokunulmazlığı olduğu için ceza davası açılamadı. Tuncel'in 1 Kasım'da vekilliğinin sona ermesinin ardından Murat Çetiner ceza davasına başvurdu.

Ceza İndirimi Yapılmadı

Çetiner'in şikayeti üzerine başlatılan soruşturma sonunda Tuncel hakkında 'Görevi yaptırmamak için direnme ve hakaret' suçlarından 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Silopi Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Mahkeme, Tuncel'i 'kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret ve görevi yaptırmamak için direnme' suçlarından 1 yıl hapis cezası ve 8 bin 500 TL adli para cezasına çarptırdı. Mahkeme, Tuncel'in suçu alenen işlediği, haksız tahrik altında bulunmadığı, suçtan dolayı herhangi bir pişmanlık göstermediği ve tekrar işlemeyeceği hususunda bir kanaat oluşmadığı gerekçesiyle cezasında indirimde bulunmadı.

Çetiner, örnek kişiliğiyle halkın takdirini topladı

Murat Çetiner, şark hizmeti 2 yıl olmasına rağmen 4 yıl Şırnak’ta görev yaptı. Şırnak’ın Silopi ilçesinde, 21 Mart 2011 günü yürümek isteyen BDP’liler ile tartışan ve HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel’in tokat attığı Çetiner, Silopi Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açtığı davada Tuncel’den yasal faizi ile birlikte 36 bin 720 lira tazminat kazanmıştı. HDP’li Tuncel’den tazminatı taksitli şekilde alacak olan Çetiner, aldığı ilk taksitle şehit çocukları ve Şırnaklı öğrencilere çeşitli hediyeler almış ve zarflar içerisinde yardıma muhtaç çocuklara para yardımında bulunmuştu. Daha sonra İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcılığı'na atanan Çetiner, son olarak İstanbul Bakırköy İlçe Emniyet Müdürü olarak görevlendirildi.

BİAD Cumhuriyet Korosundan Müzik Ziyafeti

  • PDF

bloggif 5730ca492398e

BİAD Cumhuriyet Korosu'nun Solistler Geçidi Bahar Konseri, Mayıs başında Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Şerife Mercan'ın sunumuyla ve ünlü şef Vedat Çetinkaya'nın yönetiminde gerçekleşen konser birbirinden renkli anlara sahne oldu.

BİAD (Bakırköy İşadamları Derneği) Cumhuriyet Korosu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bahar Konseri, bu yıl da sunulan değerli Türk Sanat Müziği eserleri ve sürprizleriyle büyük ilgi gördü. Münir Nurettin Selçuk'un ölümsüz eseri “Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın” ile başlayan konserin ilk bölümü Tekirdağ yöresinden “İnce giyerim ince” ile eğlenceli bir şekilde sona erdi. İkinci bölüm başlangıcında ise Şef Vedat Çetinkaya'nın seslendirdiği Nihavend Tango şarkı “Seninle bu aşkı kaldığı yerden” eşliğinde sunulan tango gösterisi davetlilere hem görsel hem müzik ziyafeti sundu. Yine Münir Nurettin Selçuk'un bestesi olan “Bir tatlı huzur almaya geldim” ile biten konser programı, koro ve davetlilerin hep bir ağızdan Türk bayrakları eşliğinde 10. Yıl Marşını söylemesiyle sona erdi.

Konsere Bakırköy'ün önde gelen isimleri, BİAD Yönetimi, Bakırköy ve İstanbul geneli koroların temsilcileri ile çok sayıda müziksever katıldı. BİAD Cumhuriyet Korosu Şefi Vedat Çetinkaya için özel olarak hazırlanan Altın Plak, BİAD (Bakırköy İşadamları Derneği) Başkanı Salim Yılmaz tarafından alkışlar eşliğinde kendisine takdim edildi.

Konser organizasyonu ve BİAD çalışmalarına sağladıkları maddi manevi desteklerden dolayı sponsor firma sahibi ve koro üyesi Karakin Hancılar ile BİAD Yönetim kurulu üyesi, aynı zamanda koroda yer alan ve konserde bir de solo eser seslendiren M.Latif Bayrı'ya plaketleri Şef Vedat Çetinkaya tarafından takdim edildi. Çetinkaya'nın elinden plaket alan bir diğer isim de konserin misafir sanatçısı Hakan Eser oldu.

Geceye damga vuran isimlerden biri de şair Nedim Saatçioğlu oldu. Ülkemizin zor günlerden geçtiği ve neredeyse her gün şehit haberleri aldığımız bu dönemde okuduğu “Türk doğdum Türk ölürüm al bayrağın altında” şiiriyle davetlilere duygusal anlat yaşatan Saatçioğlu, salondan büyük alkış topladı. 

23 Nisan’da Carousel’de Şenlik Var!

  • PDF

carouselde 23 nisanda şenlik

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Carousel Alışveriş Merkezi'nde 2 gün boyunca keyifli etkinlikler ve doyasıya eğlence ile kutlanacak.

Çocukların çekim merkezi olan Carousel alışveriş merkezi, düzenlediği organizasyonlar ile fark yaratmaya devam ediyor. Alışveriş ve eğlence alanında ilkleri ve yaratıcı etkinlikleri ziyaretçileri ile buluşturan Carousel’de,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramın da birbirinden renkli, eğitici-öğretici etkinlikler çocuklar için hayata geçiyor.

Bilim ve Sanat Atölyeleri, Karikatür çizimleri ile çocukların yeteneklerini geliştirerek, eğlenceyle öğrenmelerine katkı sağlayacak. Deneyimli karikatürist tarafından çocukların karikatür çizimleri özel çerçevelerde hazırlanıp, çocuklara sunulacak. Sevimli maskot ve animatörler çocuklara Carousel şekerlerinden hediye ederek, onlarla fotoğraf çektirecek. 23 Nisan’da Carousel yine dopdolu aktivitelerle sizleri bekliyor.

Şehit Çocuklarına Kırtasiye Desteği

  • PDF

sehit-cocuklarina-kirtasiye-destegi

Bakırköy Belediyesi ve Eray Kitabevi’nin beraber gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesiyle şehit ailelerinin çocuklarının her türlü kitap ve kırtasiye ihtiyaçları ücretsiz olarak sağlanacak.

Sosyal sorumluluk projesini kamuoyuna açıklayan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu şunları ifade etti: ” Bakırköy Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile Eray Kitabevi tarafından hayata geçirilen projeye göre tüm şehit ailelerimizin çocuklarının üniversite, KPSS, yardımcı kitap gibi her türlü kitap ve kırtasiye ihtiyaçları ücretsiz olarak sağlanacaktır. Bu ülke için canlarını feda eden şehitlerimizin ailelerinin yanında olmak bizim görevimiz. “

Sosyal sorumluluk projesinin detayları için 0 212 414 96 88 numaralı Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü telefonundan bilgi alınabilir. Projeye destek vermek isteyen vatandaşlar da aynı numaradan iletişime geçebilirler.