Fri19042019

SON Güncelleme03:00:40 AM GMT

BİRUNİ ÜNİVERSİTE HASTANESİ FLORYA'DA FARK YARATIYOR

  • PDF
biruni üniversite hastanesi florya

Sağlık denince” ve “Hastaneden bir fazlası” sloganlarıyla farkını işaret eden Biruni Üniversite Hastanesi Florya, tanışma toplantılarından sonuncusunu gazetecilerle, gerçekleştirdi.

Organizasyonda gazetecilere, Genel Müdür Yardımcısı Serap Kilerci ile Kurumsal İletişim Müdürü Ayla Küçük ve Kurumsal Pazarlama Sorumlusu Duygu Arslan eşlik etti. Hastane yetkileri, verdikleri hizmetler ve projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundular.

Sağlıkta referans merkez” olmak için yola çıkan Biruni Üniversite Hastanesi Florya, 15 Şubat 2016 tarihinde hizmete açıldı. Hasta odaklı, kişiye özel tanı ve tedavi yöntemleri, ileri tıp teknolojileriyle tüm branşlarda hizmet veren Biruni Üniversite Hastanesi topluma kaliteli sağlık hizmeti sunmayı ilke ediniyor.

Biruni Üniversite Hastanesi, sağlık denince akla ilk gelen kurum olma vizyonunu taşıyor. Bu anlamda alanında profesyonel uzman çalışanları, hasta odaklı hizmet anlayışı ile hastalarına sunduğu benzersiz yakın ilgiyle fark yaratıyor. Bir üniversite hastanesi olmanın getirdiği sorumluluğun bilincinde, gelenekten geleceğe taşıdığı bilgi birikimi ile Türkiye’nin öncü sağlık kurumlarından biri olmayı hedeflediklerini ifade eden hastane yetkilileri, gün geçtikçe hizmet kalitesini artırarak yolda devam ettiklerini ifade ettiler.

Sayılarla Biruni Ünivesite Hastanesi Florya

İleri tanı ve tedavi yöntemlerinin yer aldığı akıllı bina teknolojisiyle inşaa edilen 10 kattan oluşan Biruni Üniversite Hastanesi, 150 Yatak, 50 Poliklinik, 6 Ameliyathane , 40 Yoğun Bakım Yatağı ve 500 personeliyle Florya'da sağlık hizmetlerine devam ediyor.

Doğru tedavi için doğru teşhisin şart olduğunun bilincinde olan Biruni Üniversite Hastanesi, bu anlamda hasta hakkında çok detaylı ve güvenilir veriler sağlayacak teknolojilerle donatılmış ileri tanı cihazlarını bünyesinde bulunduruyor” diyen hastane yetkilileri, “Profesör ve yardımcı doçent doktor kadromuzla; “sağlıkta referans merkezi” olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundular.

Genom Laboratuvarı ile Dikkat Çekiyor

Biruni Üniversitesi’nde yer alan Reyhan Genom Laboratuvarı’nda ülkemizin en kapsamlı genetik analizleri başarıyla gerçekleştiriliyor. Bugüne kadar yurtdışında yaptırılmak zorunda kalınan birçok test, mevcut olan yüksek teknolojik cihazlar ve zengin altyapısı sayesinde artık Türkiye’de yapılabiliyor. Bu durum ülkemize oldukça büyük bir katma değer sağlıyor. Çalışan ekibin birçok bilimsel projede yer almış donanımlı kişiler olması ve çalışmaların Amerika Birleşik Devletleri’nde Houston’da bulunan “Baylor College of Medicine” ile işbirliği dahilinde yapılması merkezi ayrıcalıklı kılan bir başka özellik.

Merkezde bugüne kadar bilinen tüm genler -yaklaşık 22 bin gen- analiz edilebildi. Bu analiz ile Kalp ve damar hastalıklarından, nörolojik hastalıklara; kanserden alzheimere kadar 6 bine yakın hastalığın ilişkili olduğu genetik bozukluk tespit edilebilmektedir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile