Salı19032019

SON Güncelleme05:00:40 PM GMT

Bakırköy'de Satranç Heyecanı

  • PDF
satranc

Bakırköy Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu'nun düzenlediği "ULUSLARARASI İSTANBUL AÇIK SATRANÇ TURNUVASI" Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü'nde başladı.

15 ülkeden 1200 sporcunun katılımıyla gerçekleşen 2016 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ile yaptığı ilk hamleyle başladı.Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü'ndeki turnuva 4 Eylül 2016 Pazar gününe kadar devam edecek.

Yurt içinden ve yurt dışından yaklaşık 1200 sporcunun katıldığı Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası'nda A ve B kategorilerinde toplamda 34.000 TL ödül dağıtılacak. Turnuvaya 15 farklı ülkeden 23 yabancı, 26 ünvanlı sporcunun yanı sıra engelli sporcularda iştirak ediyor.

'SATRANÇ BİLMEYEN KALMAYACAK'

Turnuvanın açılışında konuşan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, satranç sporunu çocukların zihinsel gelişimi açısından önemsediklerini vurguladı. Kerimoğlu: "Satranç sporunu geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da desteklemeye devam edeceğiz ve Bakırköy'de bir satranç kulübünün kurulmasına da ön ayak olacağız.Bakırköy'de spor yapmayan kalmasın diye çıktığımız bu yolda, iddialıyız Bakırköy'de satranç bilmeyen kalmayacak. Bunun için Federasyonumuzla, il temsilciliğimizle ve kulüplerimizle her türlü ortak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Turnuvanın sportmence ve centilmence geçeceğine inanıyor, katılan tüm sporculara şimdiden başarılar diliyorum." dedi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile